(48) 71 344 61 62  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Akustyczne pomiary hałasu

Aby skutecznie obniżać poziom hałasu i minimalizować jego negatywny wpływ, przeprowadzamy dokładne analizy akustyczne. Zbyt głośne, uciążliwe dźwięki są nieuniknione w przypadku pracy maszyn przemysłowych lub przy autostradzie. Pomiary hałasu wykonujemy na terenie zakładu pracy lub w pobliżu autostrad/ ruchliwych ulic, by móc zapewnić odpowiednią ochronę osobom, które są narażone na skutki hałasu.

Pomiary hałasu w przemyśle i akustyczne analizy

Zakres naszych prac obejmuje pomiary hałasu przemysłowego w otoczeniu zakładu, pomiary hałasu na stanowiskach pracy oraz pomiary z zakresu akustyki budowlanej. Badamy dokładnie natężenie hałasu, jego źródło oraz wpływ. Nasze działania skupiają się na ograniczeniu hałasu do minimum, zarówno w środowisku pracy, jak i ogólnym. Pomiar hałasu pozwala określić niebezpieczeństwo jakie zagraża pracownikom, mieszkańcom lub użytkownikom danego budynku. To z kolei umożliwia dobranie właściwych form ochrony.

Środki ochrony przed szkodliwym działaniem hałasu można dopasować indywidualnie. Nasza oferta obejmuje:

obudowy akustyczne i kabiny dźwiękochłonne

tłumiki hałasu

Pomiary hałasu i akustyki budowlanej

Wyróżniamy rodzaje hałasu, biorąc pod uwagę jego pochodzenie. Pomiary hałasu mogą być przeprowadzane na stanowiskach pracy obejmujących różne sektory przemysłu, by zapewnić najwyższą ochronę i optymalne warunki pracy. Dodatkowo, pomiary hałasu wykonuje się często w terenie zabudowanym, by maksymalnie ograniczyć szkodliwy wpływ hałasu na mieszkańców terenu znajdującego się blisko ruchliwych ulic i autostrad czy też zakładu pracy.

Hałas przemysłowy:

• pomiary źródeł hałasu na terenie zakładu,
• pomiar hałasu w otoczeniu zakładu,
• koncepcja ograniczenia poziomu hałasu na stanowiskach pracy oraz w otoczeniu zakładu.

Akustyka budowlana

• pomiary izolacyjności akustycznej przegród budowlanych,
• pomiary czasu pogłosu,
• pomiary parametrów zrozumiałości mowy.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą

Analizy akustyczne, pomiary hałasu

Obecne technologie umożliwiają wykonywanie dokładnych pomiarów hałasu oraz analiz określających źródło jego pochodzenia. Przeprowadzając badania można określić, jaki wpływ ma nadmierny hałas na środowisko naturalne oraz życie człowieka. Najczęściej pomiarów dokonuje się w otoczeniu autostrad, dróg szybkiego ruchu oraz otoczeniu dużych zakładów przemysłowych bądź produkcyjnych. Wykonuje się je w celu zapobiegania negatywnym skutkom długotrwałego oddziaływania hałasu na zdrowie i życie człowieka, a także środowisko.

Analizy dźwięku, który ma wpływ na otoczenie są niezwykle ważne, ponieważ dzięki nim można w sposób dokładny określić jaki rodzaj barier dźwiękochłonnych powinien zostać zastosowany, aby zminimalizować jego skutki. Pomiary hałasu pozwalają także w znacznym stopniu zwiększyć bezpieczeństwo osób pracujących w otoczeniu głośnych maszyn przemysłowych.

Dokonanie odpowiednich analiz oraz wykonanie szczegółowych raportów pozwala na dobranie właściwej formy ochrony przed hałasem jak np. montaż barier dźwiękochłonnych lub obudów dla maszyn przemysłowych. Rozwiązaniami, które wdrażane są także po wykonaniu kompleksowej analizy hałasu są ekrany dźwiękochłonne, okładziny oraz wszelkiego rodzaju tłumiki i adaptacje akustyczne. Warto także wspomnieć, że pomiary hałasu dotyczą także akustyki budowlanej już podczas procesu budowania od postaw, co pozwala uniknąć problemów wynikających z przenikania hałasu przez ścianę.