(48) 71 344 61 62  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

10 Lut

Tłumiki hałasu stosowane są w celu  ograniczenia emisji hałasu powstającego np.: w kanałach wentylacyjnych, spalinowych, w otworach wlotowych i wylotowych powietrza.

Absorpcyjne tłumiki hałasu

Projektujemy tłumiki absorpcyjne, refleksyjne i kombinowane dostosowując rozwiązania do indywidualnych właściwości źródła hałasu. Prawidłowy dobór tłumika pozwala ograniczyć emisję hałasu nie wpływając negatywnie na warunki pracy urządzenia tzn. nie ogranicza przepływu powietrza, nie powodując dodatkowych oporów w instalacji.

Tłumiki akustyczne chronią przed nadmiernym hałasem środowisko w którym żyjemy. Mają zastosowanie min. w instalacjach wentylacyjnych, w obudowach maszyn i urządzeń, w układach wydechowych silników spalinowych.

Rodzaje tłumików absorpcyjnych

W zależności od konstrukcji i zasady działania, tłumiki dzielimy na trzy podstawowe grupy: tłumiki absorpcyjne, tłumiki refleksyjne i tłumiki aktywne.

Tłumiki absorpcyjne - wykorzystują mechanizm rozproszenia energii akustycznej w porowatej strukturze materiału pochłaniającego. Energia fali akustycznej zamienia się w ciepło wewnątrz materiału dźwiękochłonnego. Typowym przykładem ustroju absorpcyjnego jest tłumik szczelinowy o przekroju prostokątnym lub kołowym, w którym ściany wewnętrzne wyłożone są materiałem pochłaniającym.

Tłumiki refleksyjne - wykorzystują zjawisko wielokrotnego odbicia fali akustycznej wewnątrz ustroju o zmienne geometrii. Ograniczenie emisji hałasu następuje w wyniku utraty energii akustycznej, podczas każdego odbicia fali dźwiękowej od ścian kanału, wewnątrz tłumika.

Tłumiki aktywne - wykorzystują zjawisko interferencji (nakładania) fali akustycznej źródła hałasu i fali akustycznej skierowanej w przeciwnym kierunku, pochodzącej z innego źródła.

Zakres oferty naszej firmy obejmuje tłumiki absorpcyjne, refleksyjne i kombinowane, dostosowane do indywidualnych właściwości źródła hałasu. Dostarczamy tłumiki hałasu do układów wentylacji mechanicznej np. tłumiki czerpni i wyrzutni central wentylacyjnych, tłumiki wentylatorów dachowych, tłumiki kanałowe. Montujemy tłumiki akustyczne w przemysłowych instalacjach technologicznych np. tłumiki obudów dźwiękochłonnych maszyn i urządzeń, tłumiki czerpni i wyrzutni powietrza instalacji hartowania szkła, tłumiki układów powietrza technologicznego elektrowni.

Prawidłowy dobór tłumika pozwala ograniczyć emisję hałasu nie wpływając negatywnie na warunki pracy instalacji. Układ tłumiący nie ogranicza przepływu powietrza i nie powoduje dodatkowych oporów.

Stosowanie tłumików hałasu znacząco wpływa na poprawę warunków w otoczeniu człowieka. Dotyczy to zarówno warunków pracy czyli hałasu na stanowiskach w zakładach produkcyjnych, w pomieszczeniach biurowych itp. jak i warunków bytowych. Wielokrotnie możemy zaobserwować głośne, pozbawione tłumików akustycznych, urządzenia instalacji klimatyzacji, które zakłócają klimat akustyczny wewnątrz mieszkań.

Zapraszamy do pełnego zapoznania się z ofertą Longar. Oferujemy kompleksowe przeprowadzanie pomiarów hałasu, projektowanie, budowę i montaż pomieszczeń czystych, adaptacji akustycznych, ekranów dźwiękoizolacyjnych.