(48) 71 344 61 62  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

10 Lut

Budowa pomieszczeń czystych

Wymagania dotyczące ochrony procesu technologicznego przed zanieczyszczeniami są zjawiskiem coraz bardziej powszechnym w wielu dziedzinach przemysłu. Specyfika pomieszczeń czystych jest szczególnie pożądana w miejscach, które wymagają pracy w sterylnych warunkach. Możliwości, jakie daje nam obecnie nowoczesna technika, pozwalają stworzyć profesjonalne i bezpieczne pomieszczenie czyste spełniające wszystkie wymagania.

Pomieszczenia czyste wymagania

Pomieszczenia czyste, budowane są w celu spełnienia warunków wysokiej czystości dla przemysłu elektronicznego, farmacji, biotechnologii itp.

Zakres naszej oferty obejmuje projektowanie i budowę pomieszczeń czystych w zakładach przemysłowych, farmacji oraz w oddziałach szpitali zakaźnych (np. boxy Meltzera). Boxy to pomieszczenia czyste, które można w łatwy sposób przemieszczać. Są one wykorzystywane, by wydzielić osobną strefę w celu zapewnienia najwyższej sterylności.

Pomieszczenie czyste – Cleanrooms

Jesteśmy w stanie zagwarantować najwyższe bezpieczeństwo i sterylne warunki naszym klientom. W procesie produkcji zwracamy dużą uwagę na to, by zostały spełnione wymagania pomieszczeń czystych. Cleanrooms znacznie zwiększają klasę czystości w każdej branży.

Zakres prac obejmuje:

Projektowanie i montaż obudowy pomieszczeń czystych włącznie z systemem klimatyzacji, projektowanie i montaż nawiewów laminarnych przewidzianych do miejscowej ochrony przed zanieczyszczeniami, wykonanie pomiarów klasy czystości, regulacji przepływu powietrza w instalacji.

Zapraszamy do szerszego zapoznania się z naszą ofertą. Zajmujemy się projektowaniem, budową i montażem obudów dźwiękoizolacyjnych, ekranów akustycznych, adaptacji akustycznych, tłumików absorpcyjnych hałasu, i wykonujemy pomiary hałasu.

Cleanrooms - oferta

Obecnie takie rozwiązania jak np. pomieszczenia czyste, cieszą się coraz większą popularnością w branży medycznej oraz przemysłowej. Sytuacja na świecie w związku z pandemią wymaga od instytucji państwowych oraz przedsiębiorców stosowania się do przepisów reżimu sanitarnego, który między innymi wymaga stosowanie dezynfekcji pomieszczeń. Takie „pokoje” jakimi są pomieszczenia czyste mogą być wyposażone w nowoczesny system klimatyzacji i wentylacji, a także mogą być odpowiednio wyciszone. Dzięki temu istnieje możliwość zachowania sterylnych warunków wewnątrz nich, co pozwala np. na przyjmowanie pacjentów chorych na choroby zakaźne w szpitalach.

Zastosowanie pomieszczeń czystych przejawia się także w przemyśle oraz zakładach produkcyjnych, które zajmują się pracą z materiałami elektronicznymi. Głównie duże korporacje komputerowe, które produkują elektroniczne podzespoły, stosują to rozwiązanie, ponieważ pozwala ono wyeliminować ryzyko wystąpienia groźnych dla elektroniki drobinek kurzu i pyłu, które mogą powodować przepięcia elektryczne.

Pomieszczenia czyste są zbudowane głównie w miejscach, gdzie wymagana jest praca w sterylnych warunkach. Profesjonalne firmy zajmują się zarówno etapem projektowania tego typu budowli, ale także jej realizacją, zgodnie założeniami oraz wszelkimi przepisami BHP. W procesie produkcji najważniejsze jest jednak, aby zostały zachowane wszelkie zasady dotyczące produkcji jak i użytkowania tego typu pomieszczeń. Warto także wiedzieć, że takie rozwiązania się wybierane coraz częściej, głównie ze względów bezpieczeństwa zarówno dla człowieka jak i elementów postronnych.

 


Oferujemy projektowanie i montaż najwyższej klasy pomieszczeń czystych w różnych dziedzinach przemysłu. Pomieszczenia czyste Cleanrooms zwiększą poziom czystości, co wpłynie na jakość produkowanych dóbr/ wykonywanych usług.